Rıza Çalımbay’dan radikal karar! “Kalan maçlarımızda…”

Beşiktaş teknik direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Konferans Ligi’nde karşılaşacakları Lugano maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

Çalımbay’ın açıklamaları şu şekilde:

“Buraya iddialı gelmek isterdik ama maalesef biz yokken elenmiş bir takımız. Ama ne olursa olsun bizim bütün amacımız kazanmak. Başka bir düşüncemiz yok. Eksik de olabiliriz. Önümüzdeki maçlar için de moral olacak bu. Elimizdeki kadronun en iyisini çıkarıp galibiyetle dönmek istiyoruz.”

“Kalan maçlarımızda altyapı futbolcularımızı oynatacağız”

“Genç arkadaşlarımıza tabii ki şans vereceğiz. Ben de Beşiktaş’ın altyapısında yetiştim. Kalan maçlarımızda altyapı futbolcularımızı oynatacağız. Biliyorsunuz ki kadro dışı ve sakat oyuncularım var. İhtiyaçtan ziyade iyi oldukları için çağırdık. her türlü yararlanacağız.”

“Yeni gelen yönetim, özellikle Samet ağabey ve Feyyaz arkadaşımız geldiler, araştırdılar ve tabii ki kendilerine göre gerekeni de öyle uygun gördüler yaptılar. Biz geldiğimizde kırgınlıklar vardı. Üst üste 2 galibiyet aldık. Eskiye göre iyi bir yere geldiler. Devre arasına kadar iyi bir şeyler yaparsak ikinci yarıya da iyi başlayabiliriz.”

“Devre arasını konuşmak erken. Konuşuyoruz, araştırmaya tabii ki başlandı. Ben de söylüyorum ama şu an için transfer için konuşmak erken. Transferden daha önemli olan bu 3 maçı kazanmak.”

“Halil Umut Meler’e yapılan iğrençti”

“Halil Umut Meler’e yapılan iğrençti. Başkan seviyesinde birinin bunu yapmaması gerekiyordu. Gördüğüm zaman çok üzüldüm. Üç ihtimalli bir oyun oynuyoruz. İnşallah böyle olaylar bir daha olmaz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x