Realme GT Neo 6, Snapdragon 8 Gen 2 ile en uygun fiyatlı telefon olabilir

2023’ün ikinci yarısında, Realme, Çin pazarında Realme GT 5 ve Realme GT 5 Pro adlı amiral gemisi telefonlarını tanıttı. Şimdi ise şirket, Realme GT Neo 6 ve Realme 12 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalışıyor ve bu cihazların 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tanınmış bir sızıntı kaynağı olan Digital Chat Station’ın Weibo’da paylaştığına göre, Realme GT Neo 6 orta segment amiral gemisi telefon, etkileyici bir fiyat etiketiyle gelecek.

Yakında piyasaya sürülecek olan Realme telefonları hakkında sızıntılar devam ediyor. Bu sızıntılardan birine göre, şirketin yakında çıkaracağı numaralı serisi akıllı telefonlar, Sony IMX709 ve OmniVision OV64B gibi kameraları içerecek. Özellikle, sızıntıcı Realme 12 Pro ve 12 Pro+ modellerine atıfta bulunuyor gibi görünüyor. Bunların sırasıyla 32 megapiksel telefoto kamera (2x optik zoom) ve 64 megapiksel periskop telefoto kamera (3x optik zoom) özelliklerine sahip olması bekleniyor. Her iki telefonun da Snapdragon 7 Gen 3 yonga seti ile gelmesi öngörülüyor.

Realme GT Neo 6, Snapdragon 8 Gen 2 ile en uygun fiyatlı telefon olabilir

Duyumcunun daha önce iddia ettiği üzere, yakında çıkacak olan Realme GT Neo 6’nın Snapdragon 8 Gen 2 yonga setiyle donatılacağı söyleniyor. DCS’ye göre, bu cihaz önümüzdeki yıl, muhtemelen Çin Yeni Yılından sonra Şubat 2024’ün ikinci yarısında piyasaya çıkacak. GT Neo 6‘nın, Çin’de tanıtılan en uygun fiyatlı Snapdragon 8 Gen 2 telefonlarından biri olacağı düşünülüyor.

Bilindiği gibi, yakında çıkacak olan iQOO Neo 9 ve OnePlus Ace 3 de Snapdragon 8 Gen 2 ile gelmesi bekleniyor. Aynı çip, Honor 90 GT ve Redmi K70’i de güçlendiriyor ve bu cihazların fiyatları sırasıyla yaklaşık 2.499 Yuan (~350$) ve 2.599 Yuan (~364$) olarak başlıyor. Realme GT Neo 6’nın fiyatının yaklaşık 2.000 Yuan (~280$) civarında olabileceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x