Oppo A59 5G sertifikasyon sürecinde görüldü

Oppo’nun popüler A serisinden yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Söz konusu yeni cihaz, Oppo A59 5G olarak biliniyor ve yakın zamanda birkaç sertifikasyon platformunda tespit edildi. Bu da demek oluyor ki, cihazın lansmanı yaklaşıyor olabilir.

Son dönemde, Oppo A59 5G modeli hem BIS (Bureau of Indian Standards) hem de Bluetooth SIG sertifikasyon platformunda ortaya çıktı. BIS’deki listelemeye göre, A59’un model numarası CPH2617 olarak belirtiliyor. Bu da bize cihazın yakın bir zaman içerisinde Hindistan pazarına sunulacağını işaret ediyor.

Oppo A59 5G sertifikasyon sürecinde görüldü

Aynı model numarası, Bluetooth SIG sertifikasyonunda da görülüyor. Online veritabanı, cihazın Bluetooth 5.3 sürümüne sahip olacağını doğruluyor. Ancak ne yazık ki, bu iki platform da cihazla ilgili daha detaylı bilgi sunmadı. Bu nedenle cihazın tasarımı, özellikleri, fiyatı veya lansman detayları hala bilinmiyor. Ancak, A59’un öncülü olan A58 5G modeline göre bazı yükseltmelerle geleceğini tahmin edebiliriz.

Oppo A58 5G, 6,56 inçlik IPS LCD panele, 90Hz yenileme hızına ve HD+ çözünürlüğe sahip. Cihazın içerisinde, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama ile eşleştirilen MediaTek Dimensity 700 yonga seti bulunuyor. Arkada 50 megapiksellik çift kamera kurulumu mevcutken, ön kısımda 8 megapiksellik bir selfie kamerası yer alıyor. Bu cihaz, aynı zamanda 33W hızlı şarjı destekleyen büyük bir 5.000mAh bataryayla güç buluyor. Bu nedenle, A59 5G’nin tasarımında ve teknik özelliklerinde bazı güncellemeler olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x