Çiller mağduru, SÖZCÜ TV’ye konuştu

Kadın ve doğum hastalıkları uzmanı olan ve İngiltere’de yaşayan Dilek Marangoz, SÖZCÜ TV’de İpek Özbey ile Nokta Atışı programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“BUNUN ALTINDA BİR SÜRÜ ŞÜPHELİ VAR”

Çiller mağduru Dilek Marangoz, şunları söyledi:

* “Dedem vefat ettikten sonra arsanın satıldığını öğrendik. Gayet varlıklı bir insandı. Ek hastalıkları da vardı, yürümekte ve konuşmakta zorlanıyordu.

* Bildiğim kadarıyla bu arsa 9,5 milyon TL, o günün dolar üzerinden fiyatıyla 1 milyon 250 bin dolara satıldı. Çok şaşırdık. Çok gizli kapaklı yapıldı. Hatta biz şüphelendik. Bu arsa satıldı ve dedem 3-4 gün sonra vefat etti. Nasıl olabiliyor da bu kadar yaşlı, kanser hastası bir insan ölüm döşeğindeyken bir arsa satıyor? Bunun altında bir sürü şüpheli var, ekranda konuşulmaz tabii ama.

* Dedem bu arsayı 1987 yılında yatırım amaçlı olarak alıyor. Fakat o dönemde bu arsanın üzerinde bir satılamaz şerhi yok. İlginç olan şudur ki 1995 yılında birden bire bu arsaya satılamaz şerhi konduruluyor. Tabii bu dönem başbakan kim, kim belediye başkanı bunları buluruz. Ama nasıl oluyor da üzerinde satılamaz şerhi olan bu 30 dönüme yakın arazi, 2021 yılında dedemin ölümünden 2-3 gün önce satılıveriyor.

* Değer biçemiyor birçok insan. Metrekaresi dolar üzerinden satılıyor. Bunun üzerine yapılacak projeye göre belirleniyor. Bize ekspertizlerin söylediği bu. Bugünkü değerleri bunların 10 milyon dolardan tutun da 30 milyon dolara kadar çıkar. 1,25 milyon dolara satılan arazi, bugün 10 milyon ila 30 milyon dolar arasında değişiyor.”

“DAVALIYA TESCİLİN İPTALİ ŞEKLİNDE BİRTAKIM YAZILAR VAR”

Dilek Marangoz, İpek Özbey’in “Hukuken geldiğiniz nokta neresi?” sorusunu da “Avukatlarımız bu konuyu takip ediyorlar. Nihayetinde bir satış yapılmış fakat bizim de tapudan edindiğimiz bilgiye göre… Davalar sonucunda davalıya tescilin iptali şeklinde birtakım yazılar var. Ben hukukçu olmadığım için yanlış bilgi vermeyeyim. Ama eminim avukatlar bu saçmasapan satışın bir şekilde çaresine bakacaktır” şeklinde yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x